ایران شبیه آن چیزی نیست که فکر می‌کنید!

ایران شبیه آن چیزی نیست که فکر می‌کنید!

درو بنسکی جهانگردی آمریکایی است که تاکنون به بیش از 130 کشور دنیا سفر کرده است و یکی از معروفترین جهانگردهای آمریکایی به حساب می‌آید، از جمله جهانگردانی است که از بستر شبکه‌های اجتماعی سعی دارد که شهرها و مکان‌های مهم دنیا را به مردم معرفی کند.هفته گذشته بود که او شهر اصفهان از ایران را در صدر جذابترین و بهترین شهرهای دنیا برای بازدید قرار داد و در ایران نیز مورد استقبال واقع شد. همین مهم باعث شد تا نظر”درو بنسکی” از ایران را در نوشته‌هایش دنبال کنیم، این جهانگرد در وبلاگ خود از سفرش به ایران گفته است. او که 14 روز در ایران سکونت داشته است به مردم دنیا این پیام را می‌دهد که ایران آن چیزی نیست که شما فکر می‌کنید. او در وبلاگش می‌نویسد: زمانی که ما آمریکایی‌ها می‌خواهیم در مورد ایران فکر کنیم فقط اتفاقات منفی به ذهن ما می‌رسد، اما در مورد 80 میلیون نفر از مردم ایران نمی‌شود چنین فکری کرد و باید به همه آمریکایی‌ها بگویم کشور ایران یکی از کشورهای شگفت‌انگیز است و آنچه در دل این کشور وجود دارد تاریخ و مهمان‌نوازی است. این جهانگرد آمریکایی وضعیت اینترنت و WIFI را در ایران مطلوب معرفی نمی‌کند، اما به این موضوع نیز نگاهی جذاب دارد و می‌گوید سرعت کم اینترنت موجب شده است که من از فضاهای اطراف لذت ببرم و استرس کمتری داشته باشم. او در سفرش به ایران 5 اتفاق مورد علاقه خود را با خوانندگانش به اشتراک می‌گذارد:

مردم: ایرانی‌ها مهمان نوازترین، مهربانترین و فروتن‌ترین افراد هستند که در تمام مسافرت های خود به 139 کشور دنیا دیده‌ام.

سایت‌های تاریخی: ایران یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان است. زندگی انسان در این کشور به 40 هزار سال پیش باز می‌گردد و برای اثبات این اتفاق شواهد متعددی از تاریخ وجود دارد. تخت جمشید، قلعه راین (کرمان) و پرسپولیس پایتخت امپراطوری بزرگ داریوش است. این ها تنها تعدادی از 22 سایت تاریخی ثبت یونسکو در ایران هستند.

باغ‌های ایرانی: او معتقد است شاید زمانی که نامی از ایران برده شود کسی تصور وجود باغ در این کشور را نداشته باشد، اما باید گفت که درایت و هوش مردم ایران زمین طی سالیان گذشته موجب شده تا آنها از مقدار آب اندک به درستی استفاده و باغ‌های جذابی ایجاد کنند. تعداد 9 مورد از این باغ‌ها در سراسر ایران پراکنده است.

جامعه: حضور در ایران یعنی ورود به یک تاریخ پر پیچ و خم شاید در این کشور ماشین‌های مدرن کمتر حضور داشته باشند به استثنای چند محله در تهران، یا هیچ یک از برندهای معروف و فروشگاه‌های زنجیره بزرگ دنیا در آن شعبه‌ای نداشته باشند یا اینترنت در آن شما را به یاد سال 1990 بیاندازد، اما شهرهای این کشور نسبت به شهرهای گردشگر پذیر مابقی کشورهای دنیا امن‌تر هستند و هیچ کلاهبرداری در آن وجود ندارد.

غذا: به بحث غذا که می‌رسد بنسکی نفس عمیقی می‌کشد و می‌نویسد: غذاهای ایرانی شما را ناامید نخواهند کرد. آشپزی در ایران ترکیبی از برنج، گوشت، سبزیجات و آجیل است. بیشتر گوشت به شکل کباب سرو می‌شود و گوجه فرنگی، خیار، زیتون، پیاز و کاهو در کنار غذاهایشان قرار دارد.

ایسنا

بدون نظر

ارسال دیدگاه